Catering dietetyczny bezglutenowy

Catering dietetyczny bezglutenowy – dieta dla osób, którym szkodzi gluten

Moda na zdrowe odżywianie i bycie fit nie jest złym zjawiskiem. Przeciwnie – należy cieszyć się, że świadomość społeczeństwa wzrasta i coraz więcej osób rezygnuje z przetworzonego jedzenia. Coraz częściej w mediach pojawia się także temat nietolerancji pokarmowych, w tym uczulenia na gluten. Dla laika całkowite wykluczenie glutenu z diety nie będzie zadaniem łatwym, dlatego warto zacząć inaczej – zamawiając catering dietetyczny bezglutenowy.

Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność?

dieta bez glutenuO diecie bezglutenowej jest bardzo głośno m.in. za sprawą popularnych fit-blogerek, które nieustannie utwierdzają nas w przekonaniu, że bez glutenu da się, a nawet należy żyć. Oczywiście wiele osób nie może spożywać glutenu, ponieważ wywołuje on u nich silne dolegliwości bólowe bądź też problemy natury gastrycznej. Gluten autentycznie ich uczula. Z cała pewnością nie uczula jednak wszystkich, którzy są na diecie bezglutenowej.

To zrozumiałe, że jeżeli gluten źle wpływa na zdrowie i samopoczucie, a wpływ ten został udowodniony (lekarz, badania), to należy go odstawić. Dietę bezglutenową stosują jednak także ci, u których badania niczego złego nie wykazały. Po prostu osoby te obserwują, że po spożyciu glutenu mają wzdęcia, gazy, wysypkę, problemy z wypróżnianiem, pogarsza się im się cera. U niektórych objawy te są ledwo zauważalne, ale jednak są. W takim przypadku dieta bezglutenowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Co jeść na diecie bezglutenowej?

Słysząc hasło „dieta bezglutenowa” wiele osób wpada w panikę. Eliminacja glutenu oznacza bowiem rezygnację z pieczywa, ciast, słodyczy, makaronów, jogurtów, serków i wyrobów garmażeryjnych. Wydaje się zatem, że właściwie niczego nie wolno jeść.

To oczywiście nieprawda, gdyż na rynku dostępnych jest mnóstwo odpowiedników bezglutenowych. Pieczywo bezglutenowe czy mąkę bezglutenową z pewnością kupimy w każdym sklepie ze zdrową żywnością, większym markecie, a często także w zwykłym osiedlowym sklepiku. Oczywiście będąc na takiej diecie, należy również czytać etykiety. Dla niektórych może to być dość problematyczne, ale wówczas naprzeciw oczekiwaniom wychodzi catering dietetyczny bezglutenowy.

Catering dietetyczny bezglutenowy – zalety

Decydując się na catering dietetyczny bezglutenowy (zamów na lightdiet.pl), klient każdego dnia otrzymuje pięć smacznych posiłków o wybranej przez niego kaloryczności. Posiłki przygotowywane są z wielką dbałością o wykluczenie glutenu. Klient może je spożywać bez obaw o to, że wystąpi reakcja alergiczna. Nie musi robić zakupów w drogich sklepach ze zdrową żywnością, czytać etykiet, ani tym bardziej gotować. Dieta bezglutenowa o określonej kaloryczności nie tylko zadba o jego dobre samopoczucie, ale pomoże również schudnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *