Chirurg naczyniowy Londyn – z jakim problemem do chirurga?

Nieprawidłowe działanie naczyń krwionośnych i limfatycznych może powodować obrzęki, dolegliwości bólowe i występowanie nieestetycznych zmian na skórze. Nieleczone schorzenia żył i tętnic mogą mieć także znacznie groźniejsze konsekwencje, łącznie z zatorami zagrażającymi życiu. Aby nie doszło do takich sytuacji, nie należy bagatelizować żadnych dolegliwości zdrowotnych, a jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych zajmuje się chirurg naczyniowy Londyn.

Operacyjne leczenie chorych naczyń

Chore naczynia krwionośne i limfatyczne można próbować leczyć farmakologicznie lub z wykorzystaniem innych nieoperacyjnych metod, w tym np. skleroterapii. Jednak leczenie farmakologiczne nie zawsze jest skuteczne, natomiast profesjonalne, małoinwazyjne zabiegi stosuje się wyłącznie w odniesieniu do naczyń krwionośnych powierzchniowych, czyli znajdujących się blisko skóry. Naczynia usytuowane głębiej nierzadko wymagają leczenia operacyjnego.

Operacyjnym leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym działaniem naczyń zajmuje się chirurg naczyniowy. W ramach chirurgii naczyniowej naczynia są poszerzane i udrażniane, a w razie potrzeby ich fragmenty usuwa się i zastępuje protezą. Chirurg naczyniowy Londyn zajmuje się też usuwaniem zmian w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych, takich jak zrosty czy tętniaki. Natomiast nie zajmuje się chorobami naczyń z zakresu neurochirurgii i kardiochirurgii.

Chirurg naczyniowy Londyn – najczęstsze dolegliwości pacjentów

Chirurg naczyniowy diagnozuje i leczy operacyjnie choroby zapalne układu krążenia i szereg innych, przy czym leczenie wielu z nich wymaga współpracy ze strony kilku specjalistów. Zdarza się, że pacjent znajduje się jednocześnie pod opieką endokrynologa, kardiologa, diabetologa czy dermatologa.

Chirurgia naczyniowa zajmuje się pacjentami miażdżycowymi, zarówno cierpiącymi na miażdżycę naczyń w kończynach dolnych, jak i miażdżycę tętnic szyjnych. Chirurg naczyniowy podejmuje działania w przypadku występowania zespołu stopy cukrzycowej. Zajmuje się usuwaniem zatorów w tętnicach płucnych, leczeniem zwężeń i niedrożności tętnic, które mogą prowadzić do udarów. Przedmiotem zainteresowań chirurgii naczyniowej są również tętniaki, przewlekłe owrzodzenia żylne, a także nowotwory układu naczyniowego. Chirurg naczyniowy Londyn podejmuje interwencję w przypadku występowania ostrych i przewlekłych chorób żył, takich jak niewydolność żylna czy choroba zakrzepowo-zatorowa.

Chirurgia naczyniowa – metody leczenia

W ramach chirurgii naczyniowej wykorzystuje się rozmaite, mniej lub bardziej inwazyjne metody leczenia. Nie każdy przypadek jest równie poważny, ale każdy wymaga indywidulanego podejścia i zaangażowania ze strony specjalisty, niezależnie od tego, czy mówimy o nieestetycznych pajączkach na łydkach, czy też stopie cukrzycowej zakwalifikowanej do amputacji. Leczenie operacyjne choroby naczyń konieczne jest w przypadku występowania zaawansowanych zmian (niektórzy pacjenci dopiero wtedy zgłaszają się do lekarza) lub w momencie, gdy inne metody okazały się nieskuteczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *