Pożywne śniadanie – co jest istotne

Ciesz się ze śniadania

dobre śniadanieŚniadanie to bardzo istotny element codzienności. Dla jednych osób to pewnego rodzaju rytuał, który sprawia, że mamy czas na spędzenie trochę czasu z rodziną, w spokoju i radości. Dla innych osób jednak w ciągu całego tygodnia pracy i szkoły bardzo często zdarza się, że nie ma po prostu czasu na śniadanie – czy brak śniadania może mieć jakieś poważne konsekwencje? Brak śniadanie ma oczywiście bardzo duże znaczenie dla całości naszego dnia oraz samopoczucia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że śniadanie odgrywa naprawdę bardzo dużą rolę w tym jak się po prostu czujemy.

Pożywne śniadanie to element codziennego rytuału, który powinien jednak stanowić bardzo ważny element dnia. Mowa tutaj przede wszystkim o fakcie, że pożywne śniadanie to tak naprawdę podstawa. Jeśli tylko zależy nam na zachowaniu zdrowia oraz chcemy tak naprawdę cieszyć się energią i siłą przez cały dzień warto przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że bez śniadania i porannej dawki energii nie ma mowy o tym byśmy byli w stanie cieszyć się udanym dniem. Poza tym zwróćmy także uwagę na fakt, że  pożywne śniadanie może być takim czasem dla nas, dla naszej rodziny, kiedy nie liczy się jeszcze ani praca ani szkoła, a ważna jest tylko wspólna więź. Jak zatem zabrać się za przygotowanie pożywnego śniadania?

Nie bój się eksperymentować

śniadaniePrzede wszystkim liczy się tutaj to jakie składniki wybierzemy. Śniadanie musi dostarczyć nam odpowiedniej ilości podstawowych składników odżywczych, które zapewnią nam siłę i energię potrzebną cały dzień. Poza składnikami odżywczymi pożywne śniadanie powinno dostarczyć nam także odpowiedniej liczy kalorii- nie chcemy przecież być głodni, nie zapominajmy także o fakcie, że pożywne śniadanie to także właściwą ilość cukrów prostych oraz błonnika pokarmowego. Wybierając produkty na skomponowanie takiego śniadania skupmy się przede wszystkim na świeżych owocach i warzywach, pełnoziarnistym pieczywie, paltkach, kaszach, ale także czymś co sprawi, że nasze śniadanie zyska kolor i smak.

Oczywiście nie bójmy się także eksperymentów. Śniadanie wcale nie musi być nudne i nie musi się tylko składać ze świeżo wyciśniętego soku, kawy i miseczki z musli czy z płatkami śniadaniowymi (zobacz więcej pomysłów tutaj). Komponujmy swoje własne talerze, miksujmy składniki, twórzmy ciekawe nowe sałatki. Nie bójmy się także skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak na przykład firmy cateringowe. Co ciekawe, firmy cateringowe mogą nam faktycznie dostarczyć ciekawych inspiracji i smacznych pełnowartościowych posiłków. Z pewnością warto z tego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *