Zakwaszenie organizmu – podstawowe informacje

Zakwaszenie organizmu – o co chodzi

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób ma różnego rodzaju problemy zdrowotne, które bezpośrednio wynikają ze sposobu naszego życia. Ciągła praca przy komputerze, długie godziny spędzane w biurach w niezmiennej pozycji i niewłaściwe oświetlenie sprawiają, że nasz organizm jest ciągle osłabiony. Dodatkowo rozwój technologiczny, który w dużej mierze faktycznie ułatwia nam życie sprawił, że obieg informacji znacznie wzrósł, a co za tym idzie wymusza na nas ciągłe bycie na bieżąco z informacjami ze świata, ale także z informacjami dotyczącymi naszych znajomych, rodziny itp. Taka ciągła potrzeba bycia na bieżąco sprawia, że jesteśmy coraz bardziej zestresowani i zmęczeni, a taki stan oczywiście nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Dodatkowo szybki obieg informacji sprawia, że nie mamy czasu, a to potęguje stres i sprawia, że nie odżywiamy się właściwie.

Zakwaszenie organizmu w dużej mierze wynika właśnie z niewłaściwego sposobu odżywiania. W naszej diecie coraz częściej znajdują się produkty wysoko przetworzone i zmodyfikowane. Tego typu produktu zaburzają kwasowo-zasadową równowagę naszego organizmu i sprawiają, że dochodzi do zakwaszenia całego organizmu. O zakwaszeniu możemy mówić gdy dostarczamy naszemu organizmowi zbyt wiele produktów kwasotwórczych, które zaburzają równowagę. W efekcie zaczynamy borykać się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Efekty zakwaszenia organizmu to między innymi: brak energii i ciągłe zmęczenie, zwiększona nerwowość i napięcie, stres, problemy z paznokciami, układem moczowym czy nawet rozwój reumatyzmu. Zakwaszenie organizmu może prowadzić do poważnych problemów, jak sobie z nim radzić?

Zakwaszenie organizmu – o czym pamiętać

Chcąc uniknąć ryzyka związanego z zakwaszeniem organizmu należy przede wszystkim zadbać o właściwą dietę. W zasadzie w każdym posiłku powinny znajdować się owoce i warzywa. Codziennie powinniśmy wypijać co najmniej 2 litry wody dostarczającej nam odpowiedniej ilości minerałów. Należy także pamiętać o ograniczeniu spożywania wysoko przetworzonych produktów, które zaburzają równowagę organizmu.

Jedna myśl na temat “Zakwaszenie organizmu – podstawowe informacje

 • 18 stycznia 2018 o 02:26
  Permalink

  Doskonale trafiony wpis.
  Swietna informacja.
  Przenikliwy i dobrze zrobiony artykuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *