Wygodne odchudzanie – catering dietetyczny Wrocław

Wielokrotne rozpoczynanie i porzucanie diety odchudzającej nie jest korzystne dla organizmu. Ciągłe wahania wagi, a co za tym idzie zmienne samopoczucie i problemy z doborem garderoby to nie jedyne skutki braku konsekwencji w kwestii odżywania. Naprzemienne okresy obżarstwa i głodówki mogą stać się przyczyną roztrojenia organizmu i znacznego spowolnienia tempa przemiany materii. Zaczynanie każdej kolejnej diety przychodzi z coraz większym trudem, coraz większy problem sprawia również wytrwanie w postanowieniu. Doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z takimi problemami jest catering dietetyczny Wrocław.

Dieta pudełkowa a odchudzanie

Dieta pudełkowa nie powstała wyłącznie z myślą o osobach, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami. Celem firm cateringowych było raczej opracowanie jadłospisów i dostarczanie posiłków wszystkim tym, którzy chcieliby odżywiać się zdrowo, ale z powodu braku czasu i/lub umiejętności gastronomicznych, nie są w stanie każdego dnia przygotowywać i regularnie spożywać wartościowych posiłków.

Szybko okazało się jednak, że catering dietetyczny Wrocław (sprawdź ofertę tej firmy cateringowej) to także świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby trwale schudnąć, a potem utrzymać nową, zgrabną sylwetkę.

Każdy klient firmy cateringowej może wybrać dietę o określonej kaloryczności. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić, jaka kaloryczność będzie dla danej osoby odpowiednia, ponieważ jeśli spożyjemy w ciągu dnia zbyt wiele kalorii, waga nie będzie spadać. Stosowanie diet zbyt rygorystycznych również nie jest wskazane, ponieważ stanowi zbyt duże obciążenie dla organizmu. Poza tym trudno jest wytrwać na diecie, jeśli wciąż jesteśmy głodni, trudniej jest również utrzymać efekty odchudzania.

Catering dietetyczny Wrocław – jak dobrać właściwą kaloryczność?

Warto zacząć od obliczenia dwóch wartości: CPM i PPM. Całkowita przemiana materii, w skrócie CPM, to dzienne zapotrzebowanie energetyczne organizmu wyrażone w kaloriach. Z kolei podstawowa przemiana materii, czyli PPM, to nic innego jak ilość energii, którą organizm wydatkuje w celu podtrzymania podstawowych funkcji życiowych, zapewnienia sprawnej pracy wszystkich narządów, a także utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Jak nie trudno się domyśleć, posiłki dostarczane w ramach diety pudełkowej nie mogą mieć kaloryczności niższej niż PPM danej osoby. Wartość tę można obliczyć za pomocą kalkulatorów dostępnych w sieci. Niezbędne jest podanie płci, wieku, masy ciała, wzrostu, a także określenie poziomu aktywności fizycznej.

Dlaczego dieta pudełkowa ułatwia odchudzanie?

Przede wszystkim dlatego, że jej stosowanie nie wymaga żadnego wysiłku. Otrzymujemy gotowe posiłki, które należy spożyć w równych odstępach czasu. Nie musimy odwiedzać sklepów spożywczych (unikamy też pokus), liczyć kalorii i tracić czasu na przygotowywanie posiłków. Zdrowe pożywienie zawsze jest pod ręką, dlatego ryzyko podjadania zostaje wyeliminowane. Dodatkową motywację stanowi fakt, że za te posiłki uiściliśmy opłatę, zatem marnotrawstwem byłoby zastępowanie ich niezdrową żywnością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *