Noclegi Szczyrk

Popularne miejscowości górskie – noclegi Szczyrk

Góry, w przeciwieństwie do morza, cieszą się popularnością przez cały rok. Latem zdobywamy górskie szczyty i zażywamy kąpieli w jeziorach, zimą stajemy się fanami białego szaleństwa. Poszczególne pasma górskie bardzo się od siebie różnią. Różnią się także górskie miejscowości. Jedną z ciekawszych pozostaje Szczyrk. Ci, którzy chcieliby spędzić w tym mieście zbliżającą się zimę, powinni jak najszybciej zadbać o noclegi Szczyrk.

Noclegi Szczyrk, atrakcje turystyczne w Szczyrku

Baza noclegowa

Baza noclegowa w Szczyrku jest świetnie rozwinięta. Wypocząć można zarówno w luksusowych hotelach, przytulnych pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, jak i w prywatnych kwaterach. W okolicy funkcjonują również schroniska.

Szczyty górskie

Szczyrk to miasto położone w województwie śląskim. Sama miejscowość jak i jej okolice (Beskid Śląski) jest niezwykle malownicza, wręcz stworzona dla osób lubiących wycieczki piesze i rowerowe. W okolicy wspiąć się można na kilka szczytów, spośród których wspomnieć należy o Klimczoku (1117 m n.p.m.) czy szczycie Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Na uwagę zasługuje również zachwycająca Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.).

Jaskinie

Zwiedzanie jaskiń bywa obowiązkowym punktem wycieczek górskich. W Szczyrku warto odwiedzić Jaskinię Lodową, która mimo, że nie jest specjalnie długa (około 32 m) ani wysoka, robi duże wrażenie na turystach. Kolejną na liście jest Jaskinia w Trzech Kopcach, która ma postać labiryntu rozwiniętych w kilku poziomach korytarzy. Planując noclegi Szczyrk nie wolno zapomnieć o Jaskini Salmpoloskiej, usytuowanej na zachodnich stokach schodzących z Przełęczy Salmopolskiej w stronę Wisły.

Zabytki

Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Szczyrku jest  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Świątynia z 1800 roku leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. W tym miejscu warto wspomnieć również o Ścieżce nad Żylicą, czyli słynnym deptaku miasta Szczyrk. Ścieżka biegnąca nad rzeką łączy się z główną ulicą Beskidzką. Łączy je zmodernizowany, nowoczesny plac z fontanną, stanowiący obecnie centrum miasta.

Ośrodki narciarskie

Szczyrk cieszy się uznaniem miłośników sportów zimowych. Nie brakuje tu tras narciarskich o różnym poziomie nachylenia i trudności. Jeśli chodzi o ośrodki narciarskie, wspomnieć należy o Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, przy którym działa Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Innym wartym zainteresowania obiektem sportowym jest Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *