Noclegi Szczyrk

Popularne miejscowości górskie – noclegi Szczyrk

Góry, w przeciwieństwie do morza, cieszą się popularnością przez cały rok. Latem zdobywamy górskie szczyty i zażywamy kąpieli w jeziorach, zimą stajemy się fanami białego szaleństwa. Poszczególne pasma górskie bardzo się od siebie różnią. Różnią się także górskie miejscowości. Jedną z ciekawszych pozostaje Szczyrk. Ci, którzy chcieliby spędzić w tym mieście zbliżającą się zimę, powinni jak najszybciej zadbać o noclegi Szczyrk.

Noclegi Szczyrk, atrakcje turystyczne w Szczyrku

Baza noclegowa

Baza noclegowa w Szczyrku jest świetnie rozwinięta. Wypocząć można zarówno w luksusowych hotelach, przytulnych pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, jak i w prywatnych kwaterach. W okolicy funkcjonują również schroniska.

Szczyty górskie

Szczyrk to miasto położone w województwie śląskim. Sama miejscowość jak i jej okolice (Beskid Śląski) jest niezwykle malownicza, wręcz stworzona dla osób lubiących wycieczki piesze i rowerowe. W okolicy wspiąć się można na kilka szczytów, spośród których wspomnieć należy o Klimczoku (1117 m n.p.m.) czy szczycie Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Na uwagę zasługuje również zachwycająca Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.).

Jaskinie

Zwiedzanie jaskiń bywa obowiązkowym punktem wycieczek górskich. W Szczyrku warto odwiedzić Jaskinię Lodową, która mimo, że nie jest specjalnie długa (około 32 m) ani wysoka, robi duże wrażenie na turystach. Kolejną na liście jest Jaskinia w Trzech Kopcach, która ma postać labiryntu rozwiniętych w kilku poziomach korytarzy. Planując noclegi Szczyrk nie wolno zapomnieć o Jaskini Salmpoloskiej, usytuowanej na zachodnich stokach schodzących z Przełęczy Salmopolskiej w stronę Wisły.

Zabytki

Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Szczyrku jest  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Świątynia z 1800 roku leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. W tym miejscu warto wspomnieć również o Ścieżce nad Żylicą, czyli słynnym deptaku miasta Szczyrk. Ścieżka biegnąca nad rzeką łączy się z główną ulicą Beskidzką. Łączy je zmodernizowany, nowoczesny plac z fontanną, stanowiący obecnie centrum miasta.

Ośrodki narciarskie

Szczyrk cieszy się uznaniem miłośników sportów zimowych. Nie brakuje tu tras narciarskich o różnym poziomie nachylenia i trudności. Jeśli chodzi o ośrodki narciarskie, wspomnieć należy o Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, przy którym działa Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Innym wartym zainteresowania obiektem sportowym jest Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *