Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny i jego działanie

Masaż relaksacyjny, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie zrelaksować osobę, która się mu poddaje. Ma zatem dobroczynny wpływ nie tylko na ciało, ale i duszę pacjenta. Można wyróżnić kilka technik masażu relaksacyjnego – warto wypróbować wszystkie, by ocenić, która przynosi największą ulgę.

Masaż relaksacyjny dostępny od ręki

Niegdyś uważany za fanaberię, dziś cieszy się coraz większą popularnością. Masaż taki znajduje się w ofercie prywatnych gabinetów, salonów kosmetycznych, ośrodków SPA, hoteli i wielu innych. Można więc rzec, że jest na wyciągnięcie ręki. Niekiedy jednak wspomniane gabinety przeżywają prawdziwe oblężenie, dlatego na masaż należy umówić się z dużym wyprzedzeniem. Masaż relaksacyjny może być wykonywany doraźnie, ale znacznie lepsze efekty przynosi, gdy zażywa się go ze stałą częstotliwością, np. raz w tygodniu.

Na ciało i na psychikę

Masaż relaksacyjny bezpośrednio oddziałuje na ciało pacjenta, ale pośrednio także na jego psychikę. Taki efekt uzyskuje się dzięki stosowaniu różnorodnych technik masażu. W trakcie zabiegu najważniejszą rolę odgrywa sam dotyk – delikatny lub mocniejszy. Masaż to przecież nie tylko delikatne głaskanie, ale też nacieranie i ugniatanie strategicznych miejsc.

Oliwki i olejki zapachowe

Dzięki stosowaniu oliwek masaż wykonywany jest płynnie, a skóra uzyskuje dodatkowe nawilżenie. Oliwki i olejki odgrywają w trakcie zabiegu także inną rolę – oddziałują na zmysł węchu. Piękne, subtelne zapachy uspokajają myśli i przywołują przyjemne wspomnienia. Aromaterapia jest równie ważna jak sam masaż.

Masaż relaksacyjny w pozycji leżącej

Podobnie jak masaż w formie klasycznej, masaż relaksacyjny odbywa się w pozycji leżącej, rzadziej w siedzącej. Pacjent może pozostać w luźnym ubraniu, choć znacznie częściej praktykuje się całkowite odsłanianie masowanych części ciała. Pozycja leżąca umożliwia wykonywanie precyzyjnych ruchów. Powinny być pewne, a jednocześnie delikatne i niezbyt energicznie, masażyście zależy bowiem na obniżeniu napięcia mięśni i nerwów pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *